Dolnozemská zabíjačka v SPSK

Príchodom zimy sa v minulosti a ešte aj teraz konajú klasické zabíjačky. Takéhoto ukážkového zabíjačkového procesu sa odhodlali členovia Spolku priateľov slovenskej kultúry v Kolárove. V piatok 7.12.2019 od skorého rána začala príprava na zabíjačku.

Čítať ďalej: Dolnozemská zabíjačka v SPSK

Babie leto pri kotlíku 2019

Dňa 13.10.2019 od 10°° hod. sa po tretí raz konalo dobročinné podujatie "Babie leto pri kotlíku", ktoré tento rok bolo zamerané na zbierku opravy priestorov OZ Za naše Kolárovo - A mi Gútánkért p.t. Podujatie malo znovu výbornú atmosféru, ktorú si aj tentoraz užívali členovia MO MS Kolárovo.

Čítať ďalej: Babie leto pri kotlíku 2019

Prvý Kolárovský melónový festival

Dňa 27.7. 2019 sa od skorého rána 8°°hod. poriadal prvý Melónový festival v Kolárove. Jeho organizátorom bol pán Štefan Kolocsics (známejší pod názvom, Hračky Koloczics) a s podporou mnohých súkromných sponzorov, medzi ktorých sa zaradil aj Miestny odbor Matice slovenskej v Kolárovo sa všetko podarilo.

Čítať ďalej: Prvý Kolárovský melónový festival

Vatra zvrchovanosti

Po podujatí Kultúrne leto 2019 a jeho sprievodným programom, bola na záver zapálená Vatra zvrchovanosti pri príležitosti 27. výročia zvrchovanosti Slovenskej republiky zo dňa 17. júla 1992.

Čítať ďalej: Vatra zvrchovanosti

Kultúrne leto 2019

Kolárovo - Vodný mlyn - 13.7.2019 bol deň, ktorý nám tentoraz vyšiel na 75%, lebo plánovaná súťaž vo varení v kotlíku pre minimálny záujem sa musela zrušiť. O to väčší úspech malo podujatie "Kultúrne leto 2019" s krásnym programom, ktorý nám prišli predniesť rôzne Folklórne súbory, speváci a spevácke telesá zo Šurian,

Čítať ďalej: Kultúrne leto 2019

Dramaťák

Divadelné predstavenie – Dramaťák z Komárna prijal naše pozvanie so svojim humorným muzikálom „Popoluška a tučná myš."

Čítať ďalej: Dramaťák

Kulturna jar 2019

Kultúrna jar 2019 – Skoro muzikál - 9.marca 2019 v spolupráci so Spolkom priateľov slovenskej kultúry k nám prišiel Folklórom inšpirovaný súbor “Slovenskí rebeli” z Komárna, ktorý pracuje pri MO MS Komárno a Dome Matice slovenskej v Komárne. Ich kultúrne predstavenie niesol názov “Taľafatky” Výborne zvládnuté predstavenie zaujalo prítomných viac ako 250 divákov.

Rok 2019

Milí členovia, priatelia Miestneho odboru Matice slovenskej v Kolárove. Dňa 12 novembra 2019 v Liptovskom Mikuláši v matičných priestoroch sa konal snem Matice slovenskej, na ktorom sa zúčastnila naša tajomníčka MO MS Kolárovo Adriana Sláviková. Na sneme sa predniesli a odhlasovali nové smernice stanov Matice.