Kultúrne leto 2018

Dňa 21.júla 2018 od 13,00 hod. v prírodnom areáli Vodného mlyna v Kolárove, Miestny odbor Matice slovenskej v Kolárove uskutočnil kultúrny program pre matičiarov a občanov Kolárova.

V rámci projektu realizovaného s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja pod názvom Kultúrme leto 2018 - Vatra zvrchovanosti sa prítomný pre prerušenie programu búrkovou smršťou, vatry žiaľ nedočkali. No ostatný kultúrny program spojený s ťahom tomboly, podávaním výborného guláša a pečenej klobásky bolo podujatie v Kolárove vcelku úspešné. O kultúrny zážitok prítomných sa dvojhodinovým programom zaslúžili, FS Matičiarik z Nových Zámkov a dva Močenské súbory, Močenskí speváci a Močenčanka. Všetky tri súbory z vďaky k publiku za ich vytrvalí potlesk, pridali ešte štvrťhodinku zo svojho repertoára. Nebyť zhoršeného počasia, deň by sa bol zakončil vyvrcholením podujatia a to zapálením Vatry zvrchovanosti.